Żywienie

Posiłki

Prawidłowe ułożenie jadłospisu przy zachowaniu właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin ma na celu nie tylko zapewnienie dzieciom jak najlepszego rozwoju, ale również zdrowia zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu. Świadomi tego dbamy o to, by posiłki podawane w przedszkolu były bogate w wartości odżywcze i energetyczne. Jadłospis jest przygotowany zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych. Zapewniamy trzy smaczne domowe posiłki przygotowywane w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

Śniadanie

Podawane jest o godzinie 9.00. Przedszkolaki mają do wyboru kolorowe kanapki, których podstawą są różne gatunki pieczywa, wędlina, ser i warzywa: ogórek, pomidor, papryka, sałata. Na przystawkę podajemy jajka z majonezem i szczypiorkiem, parówki drobiowe, tosty i zapiekanki. Proponujemy również zupy mleczne z ulubionymi przez dzieci płatkami i chrupkami. Do picia dzieci dostają do wyboru herbatę, kakao lub kawę zbożową.

Obiad

Podawany jest o godzinie 12.00. Składa się z dwóch dań, tj. pożywnej zupy oraz drugiego dania mięsnego lub wegetariańskiego, surówki i kompotu na bazie owoców.

Podwieczorek

Podawany jest o godzinie 14.30. Dzieci dostają kanapki z serem, wędliną, dżemem, owoce i warzywa do chrupania, ciasto domowego wypieku, racuchy, placuszki, kisiel, budyń, jogurt.

Nasze przedszkolaki nie są zmuszane do jedzenia. Zachęcamy je natomiast do próbowania nowych dań, aby w ten sposób mogły kształtować swoje upodobania kulinarne. Napoje lub wodę podajemy na każdą prośbę dziecka. Posiłki nie są limitowane, maluchy jedzą tyle, ile chcą. W trosce o higienę jamy ustnej po każdym posiłku przedszkolaki myją zęby. Jest możliwe wprowadzenie indywidualnego menu zgodnie z indywidualnymi potrzebami dzieci alergicznych. Tygodniowe zestawy jadłospisów są zawsze dostępne do wglądu rodziców na tablicy ogłoszeń