Solilandia

W pochmurny wtorek 31 marca, przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Podróż po krainie Solilandii i odkrywanie baśniowych tajemnic wielickich podziemi okazała się być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. Podczas spaceru po solnych podziemiach odkrywcy spotkali tajemniczego Skarbnika, rozwiązywali rozmaite quizy i zagadki oraz bawili się w towarzystwie skrzata – soliludka. W Królestwie Solilandii dzieci i ich rodzice zapoznali się z fragmentami książki „Solilandia –.

Lekcja pokazowa u maluchów

30 marca bieżącego roku w naszym przedszkolu miał miejsce dzień otwarty pn. „Święta Wielkanocne”. W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili rodzice najmłodszej grupy przedszkolaków – maluchów. Nasi mili Goście mieli możliwość nie tylko zobaczyć jak wyglądają zajęcia, w których uczestniczą ich pociechy, ale także wspólnie z nimi brać w nich udział. Zajęcia rozpoczęły się świątecznym przywitaniem przybyłych rodziców. Następnie rodzice, panie prowadzące oraz maluchy wzięli udział w zabawach ruchowych z.

Dzień sałaty i rzeżuchy, czyli Zielony Dzień w naszym przedszkolu

W tym dniu w przedszkolu zdecydowanie gościł kolor zielony, przedszkolaki ubrane były od stóp do głów na zielono, dzięki temu wiosnę mimo pochmurnego dnia czuć było wśród nas. Podczas zajęć przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, wysłuchały bajki o „Zielonej krainie – Krasnolandii”, poznały zielone owoce i warzywa, zasadziły rzeżuchę, a także samodzielnie przygotowały sobie „zielone” , smaczne i zdrowe śniadanie oraz pyszny, również zielony koktajl z kiwi. Było.

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu obchodziliśmy w piątek 20 marca. Pani Wiosna miała tego dnia jeszcze duuuużo pracy, ale znalazła chwilkę żeby zajrzeć do naszego przedszkola. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę, której nauczyły się specjalnie na tą okazję. Po tak miłym powitaniu Pani Wiosna postanowiła zostać troszkę dłużej i pobawić się z przedszkolakami. Po konkursach, tańcach i zabawach wszystkie dzieci wyruszyły nad rzekę Rabę. Oczywiście zabrały ze sobą słomianą pannę.

„Arka Noego”

W czwartek 19 marca nasze przedszkole odwiedził teatr „Eden” z Wieliczki z przedstawieniem pt. „Arka Noego”. Główny bohater tej opowieści Noe, dostaje znak od Boga aby wybudował ogromny statek – Arkę, gdyż w najbliższym czasie cały czas będzie padał deszcz i nastąpi potop. Noe posłuszny Bogu pomimo tego, że inni cały czas się z niego wyśmiewali, buduje Arkę. Jest to spektakl, który ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na to,.