Ranczo Pasja

5 czerwca w piękne, słoneczne przedpołudnie przedszkolaki z Akademii Małego Człowieka wybrały się na wycieczkę do Brzeska na “Ranczo Pasja”. Jest to miejsce gdzie dzieci mogą robić to co lubią najbardziej: bawić się! Kolorowe zamki dmuchane, basen z kulkami, zjeżdżalnie, a dla bardziej odważnych przejażdżka kładem i ścianka wspinaczkowa, oraz wiele, wiele innych atrakcji pozwalają dzieciom spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Uśmiechnięte i szczęśliwe przedszkolaki korzystały do woli ze.

Dzień dziecka

„Gdy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” ! 30 czerwca w naszym przedszkolu już od samego rana panowała radosna atmosfera, gdyż wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na wyjazd na Halę Sportową, aby świętować wyjątkowy dla nich dzień. Dziękujemy serdecznie Pani Anecie za okazałą pomoc, malowanie uśmiechniętych buzi naszych dzieciaków oraz wykonanie święcących tatuaży którymi przedszkolaki były bardzo zachwycone. Pięknie umalowani wyruszyliśmy świętować Dzień Dziecka. Ile było radości podczas skakania.

Spotkanie z ekonomistą w gr. Pszczółek

Wczoraj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ekonomistą p. Dominikiem Feliksem. Prelegent rozpoczął od wyjaśnienia przedszkolakom czym zajmują się nauki ekonomiczne. Następnie uczestnicy spotkania dowiedzieli się o trzech składowych gospodarki, jakimi są: usługi, przemysł i rolnictwo. Nasz gość podkreślił kluczową rolę, jaką człowiek odgrywa właśnie w gospodarce. W dalszej części prelekcji została przytoczona bajka pt. „Robinson Crusoe”, dzięki czemu nasze przedszkolaki mogły usłyszeć historię rozbitka, który dzięki zaoszczędzonym kokosom.

Dzień pandy w gr. Pszczółek

Grupa „Pszczółek” przez cały tydzień „podróżowała” do różnych krajów w celu poznania ciekawych zwierząt egzotycznych. W czwartek 14 marca odbyliśmy podróż do Chin i poznaliśmy miłą, lubianą przez wszystkich pandę. Przedszkolaki miały okazję poznać państwo Azji, jego krajobraz, ciekawe budynki, flagę oraz poczuć się jak prawdziwi Azjaci i spróbować przenieść ryż za pomocą specjalnych pałeczek. Na zajęciach dowiedzieliśmy się dużo o życiu pandy, jej pożywieniu, posiadaniu szóstego palca czy też.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele radości. Tak też było u nas w piątek- 15 lutego. Na salach wszystkich grup z naszego przedszkola zaczęły pojawiać się piękne księżniczki, zwierzaki, policjanci, rycerze, superbohaterowie i wiele innych cudownych postaci. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy przebierańcy bawili.

Oszczędzamy prąd i energię w gr. Pszczółek

31 stycznia grupa „Pszczółek” zdobyła wiedzę na temat prądu oraz sposobów jego oszczędzania. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest energia i jakie są jej korzyści, uczestniczyły w doświadczeniach badawczych oraz wielu zabawach ruchowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem dyskutowały na temat tego, czym jest prąd, gdzie powstaje, jak dostaje się do naszych domów, jaki może być powód jego braku, gdzie mogą rodzice zgłosić jego awarię oraz czego nie możemy zrobić, gdy prądu.

Oszczędzamy prąd i energię w gr. Motylków i Żabek

Piątego lutego w naszym przedszkolu w grupie „Żabek” oraz grupie „Motylków” odbył się Dzień oszczędzania prądu i energii. Zajęcia rozpoczęły się od odgadnięcia zagadki dotyczącej prądu. Po odgadnięciu zagadki wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej z elementem równowagi „Płynie prąd”, następnie nauczyciel zadawał dzieciom pytania na temat prądu i energii, np. Gdzie jest wykorzystywany prąd? Jakie utrudnienia pojawiają się w naszym domu i życiu, gdy zabraknie prądu? Czego nie da.

Teatr „Eden” w przedszkolu

29 stycznia w naszym przedszkolu zagościł teatr „Eden” z przedstawieniem „Ukryte bogactwo”. Przedszkolaki z grupy „Pszczółek”, „Motylków” oraz „Żabek” oglądały z zaciekawianiem i wielkim podekscytowaniem owe wydarzenie. W przedstawieniu wystąpiło dwóch braci. Szymon – leniwy oraz Józio – grzeczny, pracowity, który otrzymywał nagrody za dobre sprawowanie. Szymon zazdrościł swojemu bratu zdolności, ubrania dlatego też zaprowadził go do Ziemi Faraona, na której znajdowała się studia. Szymon oznajmił Józiowi, że w studni.

Drukarka 3D

W styczniu w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z drukarką 3D. Jak ona działa? Drukujemy koła do pociągów oraz minifigurki lego. Drukujemy również karmnik dla ptaków. Ciekawe projekty brył sferycznych, zębatek oraz model smarta. A na zakończenie trzęsienie ziemi i obserwacja jak zachowują się budynki różnej wielkości.

Dzień Dziecka w naszej placówce

30 maja obchodziliśmy chyba najbardziej oczekiwane święto przez wszystkich naszych podopiecznych, a mianowicie Dzień Dziecka! Obchody trwały już od samego rana, gdy tylko przedszkolaki zjadły śniadanie ruszyły ochoczo na wszystkie atrakcje! Zamki dmuchane, malowanie twarzy, kolorowe balony, tor przeszkód, wizyta w zaprzyjaźnionym kulkolandzie „Kindertime”, tańce z Myszką Miki i Mini to wszystko bawiło nasze kochane dzieciaczki do późnego popołudnia. Radość i uśmiech gościł na naszych twarzach przez cały dzień. Chyba.

VII Spartakiada

Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe w Gdowie odbyła się także w tym roku. W rozgrywkach i zabawach sportowych wzięło udział 17 drużyn dzieci 6-letnich z przedszkoli i szkół z całej naszej gminy, między innymi reprezentanci gr. Pszczółek z Akademii Małego Człowieka. Drużyny sportowe pod opieką swoich opiekunów, zmagały się w 4 konkurencjach sportowych: 1. rzut woreczkiem do celu, 2. bieg sztafetowy, 3. tor przeszkód, 4. strzał piłką nożną do bramki..

Dzień flagi

W AMC zorganizowaliśmy obchody święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Był to czas rozmów na temat symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania w pozycji na baczność pierwszej zwrotki i refrenu Mazurka Dąbrowskiego a następnie dzieci wysłuchały wiersza pt. „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, z którego dowiedziały się o symbolicznej wymowie barw polskiej flagi. Oglądały również ilustracje przedstawiające godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy. Na koniec.

1 2 21 22